Vatikan Kilise Çalışanlarına ‘Edep’ Yasağı: Dövme Ve Piercingi Yasakladı

Önemli dini yapılardan Aziz Petrus Bazilikası’ndaki çalışanların “edep”i korumak amacıyla görünür dövme veya vücut piercingi yaptırmasını Vatikan yasakladı.

Hafta sonu yayınlanan yeni düzenleme, bazilikadan sorumlu departman Fabbrica di San Pietro’nun yaklaşık 170 meslekten olmayan (rahip veya din görevlisi olmayan) çalışanı için geçerli.

‘BEKAR KİŞİLER ÇALIŞAMAZ’ HABERLERİNİ YALANLADI

Bazilikanın iletişim sorumlusu Peder Enzo Fortunato Reuters’e verdiği demeçte, bazilikanın “geçmişte yürürlükte olan normları farklı bir biçimde kanunlaştırdığını” söyledi.

Ayrıca İtalyan basınında bekar kişilerin de Fabbrica di San Pietro’da çalışmasının yasaklanacağını belirten haberleri yalanladı ve bu raporları “dedikodu” olarak nitelendirdi.

Katolik Kilisesi, evli olmayan çiftler arasındaki seksin günah olduğunu ve evlenmek üzere nişanlı çiftlerin bile bu kurala uyması gerektiğini öğretir.

Papa Francis, Katolik Kilisesi’nin kurallarının sıkı bir şekilde uygulanması yerine merhamet ve bağışlayıcılığa odaklanması gerektiğini söyleyerek bazı muhafazakarları kızdırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir